Havza’da Sempozyum Hazırlıkları Devam Ediyor [Havza Belediyesi]

Havzada düzenlenecek olan Engelli ve Yaşlıda Multi Disipliner Yaklaşımlar konulu I.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu öncesi hazırlıklar devam ediyor.

Havza’da düzenlenecek olan “Engelli ve Yaşlıda Multi Disipliner Yaklaşımlar” konulu I.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu”  öncesi hazırlıklar devam ediyor.

Havza’da 10 Mayıs 2023 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksek Okulu (MYO)öncülüğünde Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ile Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi işbirliğinde Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan I.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu öncesi değerlendirme ve hazırlık toplantısı düzenlendi.

Havza Belediye Başkanlığı makamında Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda sempozyum takvimi, yapılacak hazırlıklar, tanıtım çalışmaları gibi konulardan görüş alışverişinde bulunuldu.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman sempozyumun ilçe tanıtımına katkı sunacağını belirterek; “İlçemizdeki termal kaynakların sağlık sektörü ile entegrasyonu ile bölgemiz sağlık turizmi pastasından daha büyük pay alacaktır. Böylesi önemli bölgesel bir toplantının ilçemizde yapılması bizler için önemli bir fırsat.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise alanında bölgesel bir organizasyonun Havza’da yapılmasının önemine değinerek; “Bölgemizde termal kaynakların olması ve bunu sağlık turizmi ile buluşturmak ilçemizin geleceği adına önemli. İlçemiz mevcut bulunan termal su kaynakları, tesisler ve termal fizik tedavi hastanesi ile termal ve sağlık turizmi alanında adından söz ettirmekte. Düzenlenecek sempozyum ilçemiz adına yeni fırsatlar sunacaktır. Bu nedenden ötürü bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek adına elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

OMÜ Havza MYO Müdürü Doç. Dr. Ercan Tural ise sempozyumda farklı üniversitelerden akademisyenler ve konuşmacılar katılımı ile düzenleneceğini belirterek; “Sempozyuma ilçemizde da bulunan Kamu Kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları da katılacak.”dedi.

Havza Kaymakamı Nayman’nın başkanlığında düzenlenen toplantıya Havza Belediye Başkanı Özdemir’in yanı sıra OMÜ Havza MYO Müdürü Doç. Dr. Ercan Tural, Havza Bakım Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezi Yusuf Duru, Havza MYO Müdür Yardımcıları Öğretim Üyesi Ahmet Gün ve Öğretim Üyesi Halil Yamak katıldılar.

Kaynak: Havza’da Sempozyum Hazırlıkları Devam Ediyor – Güncel

kongre Bildiri kitabını indirin

Önemli: Dosya doğrudan tarayıcıdan açılacaktır, lütfen indirmeyi unutmayınız.